قیمت نوتلا

نوتلا - هانی استار

 

در این مقاله به داستان هایی راجع به خوراکی پرطرفدار کودکان و جوانان  ، نوتلا خواهیم پرداخت. امید است از خواندن این مطالب لذت ببرید. شما هم اگر از علاقه مندان خوردن نوتلا هستید، میتوانید از اینجا بخرید.

در این مطلب یاد میگیریم :

1-نوتلا چیست؟

2-تاریخچه کرم شکلات فندقی محبوب نوتلا

3-نخستین شکلات صبحانه 

4-اهمیت جهانی نوتلا و قیمت نوتلا

5-دانستنی هایی در باب نوتلا و قیمت نوتلا

6-قیمت نوتلا در سایت آمازون

7-قیمت نوتلا در ایران

8-قیمت شکلات صبحانه نوتلا

 

نوتلا چیست؟

 

 نوتلا شکلاتی محبوب و معروف ساخته شرکت محصولات غذایی واقع در ایتالیا به نام فرو می باشد.شکلات صبحانه نوتلا برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ وارد عرصه رقابتی صنعت شکلات و شیرینی جات شد و قیمت نوتلا در این سال ها بسیار متغیر بود.کمپانی ایتالیایی، در واقع در کار تولید نان و شیرینی و نیز شکلات های تلخ و تخته ای بود که در ادامه صنعت خود را به ترکیب شکلات و فندق و پایه‌گذاری نخستین زمینه‌های پدیداری شکلات صبحانه نوتلا اختصاص داد.

معرفی نوتلا در هانی استار

در آن زمان نوتلا نه به عنوان یک محصول مستقل، بلکه به عنوان دستور یک کرم شکلاتی مورد استفاده در محصولی دیگر از کمپانی فِرِرو معرفی شده بود. امروزه نوتلا و قیمت نوتلا از بحث های داغ دنیای شکلات ها و شکلات دوستان است. قیمت نوتلا چندان برای شیفتگان و عاشقانش اهمیتی ندارد زیرا طعم بی نظیر، منحصر به فرد و به یاد ماندنی این شکلات، قیمت نوتلا را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

تاریخچه  کرم شکلاتی فندقی محبوب نوتلا

 

در اصل، نوتلا یک راه حل هوشمندانه برای یک مشکل دشوار بود: کمبود منابع کاکائو به دنبال جنگ جهانی دوم.

پیترو فررو، تهیه کننده شیرینی پیمونت در ایتالیا، به طرز مبتکرانه یک خمیر شیرین تهیه شده از فندق، شکر و فقط کمی از کاکائوی نادر ایجاد کرد. او آن را به یک شکلات صبحانه تبدیل کرد که می توان آنرا در صبحانه سرو کرد و نام آن را "Giandujot" به نام شخصیت معروف کارناوال محلی در آن زمان گذاشت. در 14 مه 1946 شرکت فررو رسماً تأسیس شد.

 آن طور که منقول است، در سال ۱۹۵۱ کمپانی ایتالیایی شروع به ساخت محصول شکلاتی خمیر مانندی نمود که آن را کرم ویژه نامید. این کرم ویژه در نهایت آن‌قدر ساخته و پرداخته شد تا به نوتلای امروزی تبدیل گشت. قیمت نوتلا در آن زمان متجاوز از چند دلار نبود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی، فرزند موسس کمپانی ایتالیایی سازنده نوتلا ،به نام مایکل، برای صادرات گسترده این محصول به سایر نقاط جهان و بلاخص اروپا، نام تجاری نوتلا را به صورت رسمی برای محصول شکلاتی خود انتخاب نمود، قیمت نوتلا در این دوران از قواعد بازرگانی بین المللی مواد غذایی پیروی می کرد و در نهایت متجاوز از ۳۰ دلار نبود.

به ادعای برخی، تاریخچه و جرقه ی اصلی نوتلا به سال 1806 میلادی باز می گردد. این تاریخ، قبل از آغاز جنگ های ناپلئون بناپارت است. در حقیقت ادعا می شود که ایده ی ترکیب شکلات با مغز فندق، متعلق به شخص ناپلئون بناپارت می باشد. (البته در این جا بهتر است گفته شود که ناپلئون بناپارت، نخستین فرد مشهور و چهره ی جهانی بود که به خوشمزگی ترکیب شکلات و فندق پی برد و شاید پیش از او هزاران تن دیگر این ترکیب خوشمزه را کشف کرده بودند!)

در جایی دیگر نیز ماجرا این گونه عنوان شده که پس از محاصره ی قاره ای ناپلئون، در تجارت و اقتصاد فرانسه اختلال ایجاد شد. ارتباط فرانسه در جریان این محاصره با شهر پیدمونت ایتالیا که تولید کننده ی مرغوب ترین شکلات ها  در آن زمان در جهان بود، قطع شد و به همین دلیل شکلات ها کمیاب شدند و قیمت آن ها بسیار گران شد. تنها چاره ای که برای گرانی شکلات در آن زمان اندیشیده شد، ترکیب کردن آن با ماده ای دیگر یعنی فندق بود. پس از این که ترکیب صورت گرفت، در همه جا گسترش یافت و استفاده از این ترکیب به پدیده ای جهانی تبدیل شد.

 

نخستین شکلات صبحانه نوتلا!

 

نخستین تولید رسمی نوتلا در قالب بسته های متوط در سال 1964 تحت عنوان تجاری نوتلا توسط این شرکت تولید شد و با سرعت چشمگیری مشتریان مخصوص خود را پیدا نموده و نزد آن ها محبوبیت پیدا نمود. امروزه نوتلا همان فرمول نخستین خود را حفظ نموده و در ضمن روغن پالم نیز به آن اضافه گشته که حتی باعث ایجاد نگرانی هایی در این زمینه نیز گشته است. قیمت نوتلا با اضافه شدن روغن پالم به این شکلات صبحانه خوشمزه تغییر نمود. جریان این بود که در سال 2013 یکی از نمایندگان فرانسوی دستور داد که مالیات حمل روغن پالم افزایش یابد که این موضوع تاثیر ویژه ای بر افزایش قیمت نوتلا گذاشت، زیرا مالیات حمل روغن پالم تقریبا به چهار برابر میزان پیشین خود افزایش پیدا نمود! این جریان که به قانون نوتلا در شبکه های اجتماعی و رسانه ها معروف شد، باعث بروز افزایش هایی در قیمت نوتلا گردید.

 

اهمیت جهانی نوتلا و قیمت نوتلا

 

کرم شکلات فندقی نوتلا در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می گردد. نوتلا و قمیت نوتلا در کشور ما نیز موضوع مطرحی میان علاقه مندان است. محصول نوتلا، محصولی است که تولید آن از شهر کوچک آلبا در ایتالیا آغاز شد و اینک میهمان دائمی و همیشگی میز صبحانه ی افراد بسیاری در سراسر جهان می باشد.

قیمت نوتلا در هانی استار

این کرم شکلات فندقی محبوب و حوش مزه در حال حاضر هر ساله به میزان 365000000 کیلوگرم در جهان مصرف می شود. محصول کرم شکلات فندقی نوتلا هم اینک در بازار های 160 کشور جهان به فروش می رسد.

تیم تولیدی فِرِرو به خاطر ارائه ی نوتلا و قیمت نوتلا هر ساله خریدار بیش از یک چهارم محصول فندق کشت شده در جهان است.

 

دانستنی هایی در باب نوتلا و قیمت نوتلا

 

قیمت نوتلا بر اساس مقادیر و بسته بندی آن متفاوت است. خوب است بدانید در هر شیشه ی هفتصد و پنجاه گرمی از نوتلا، تعداد نود و هفت فندق استفاده می شود و برای هر شیشه ی چهارصد گرمی نوتلا، این تعداد برابر با پنجاه و دو عدد فندق می باشد.

در هر صد گرم از کرم شکلات فندقی نوتلا پانصد و چهل و چهار کیلو کالری انرژی وجود دارد. به این ترتیب در ازای پرداخت یک چهارم از قیمت نوتلا در شیشه ی چهارصد گرمی، پانصد و چهل و چهار کیلو کالری انرژی دریافت می کنید.

طبق آمار فروش، به طور میانگین در هر دو و نیم ثانیه در جهان، یک بار قیمت نوتلا پرداخت می شود و یک محصول نوتلا به فروش می رسد.

روز پنجم فوریه ی هر سال، به عنوان روز نوتلا شناخته می شود. قیمت نوتلا که در طول سال پرداخت می شود، بسیار زیاد است زیرا طبق برآورد های انجام شده، با مقدار نوتلایی که در سال فروخته می شود، می توان تمام سطح یک زمین فوتبال را پوشش داد. و اما جالب ترین نکته ای که در مطالب مربوط به نوتلا و قیمت نوتلا می خوانید و می شنوید، این است که اعمال و جنایات هیتلر و اتفاقات ناگوار جنگ جهانی، از مهم ترین عوامل اعتیاد مردم به کرم شکلات فندقی نوتلا بوده است.

طبق اطلاعات علمی و پزشکی منتشر شده در خصوص نوتلا، این کرم شکلات فندقی به همان میزان که در جهان محبوبیت دارد، برای بدن مصرف کنندگان مضر است. دلیل این ضرر، استفاده از مقادیر زیادی پالم، شکر و ماده ی شیمیایی وانیلین دانسته می شود و بخش کمی از آن از شکلات و فندق است. بنابراین اگر به سلامتی خود علاقه مندید، بهتر است در مصرف این کرم شکلاتی خوشمزه حد اعتدال را رعایت کنید.

هانی استار پر از شکلات های پر طرفداره :کیت کت اتوبوسیwink ،کیت کت گلد blush،سس شکلات هرشیزangel

 

قیمت نوتلا در سایت آمازون

 

سایت معتبر، جهانی و مشهور آمازون فروشنده ی کالا ها و تولیدات بسیاری است که سال هاست در زمینه ی فروش کرم شکلات فندقی نوتلا و ارائه ی قیمت نوتلا نیز فعالیت می کند. طبق اطلاعات سایت آمازون در خصوص قیمت نوتلا، یک شیشه ی 8/1 پوندی (750 گرمی) از نوتلا، هفده دلار و نود و نه سنت قیمت زده شده است. قیمت نوتلا در یک پک شش عددی با وزن 10 پوند، برابر با چهل و سه دلار و چهل و هشت سنت قیمت گذاری شده است. بسته بندی ها و شیشه های دیگری نیز برای نوتلا وجود دارد که قیمت نوتلا را از حدود شش دلار به بالا متغیر ساخته است.

 

قیمت نوتلا -هانی استار

قیمت نوتلا در ایران

 

با نگاهی به سایت های عرضه کننده ی نوتلا و قیمت نوتلا در ایران می توان حدود قیمت این محصول را به دست آورد و این محصول را انتخاب نمود. قیمت نوتلا در ایران نیز بسته به سایز شیشه ها و مقدار های آن متفاوت است. قیمت نوتلا در شیشه ی 350 گرمی، در حدود سی و هفت یا سی و هشت هزار تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت نوتلا در شیشه ی 750 گرمی تولید کشور آلمان (محصولی که در سایت آمازون حدود هجده دلار قیمت گذاری شده بود) در ایران مابین هشتاد و پنج تا حدود نود هزار تومان تعیین شده است.

قیمت نوتلا در کوچک ترین سایز آن، (شیشه ی سی گرمی) بیست و یک هزار تومان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی قیمت نوتلا و انواع آن می توانید با یک جست و جوی ساده در سایت های معتبر فروشنده ی محصولات نوتلا و محصولات مشابه همه ی اطلاعات مربوط به محصول را کسب نمایید.

نمونه های ایرانی کرم شکلات فندقی نیز تولید شده و به شکلی مشابه و با نرخی ارزان تر به فروش می رسد، اما برخی از هواداران پر و پا قرص نوتلا، هیچ محصولی را به آن ترجیح نداده اند.

 

قیمت شکلات صبحانه نوتلا

 

قیمت نوتلا در فروشگاه هانی استار هم اکنون بسته به سایز بسته ها و شیشه های نوتلا متفاوت است. برای اطلاعات دقیق درباره قیمت نوتلا به روز، به صفحه شکلات صبحانه مراجعه فرمایید.

جهت آشنایی با دیگر محصولات هانی استار به صفحات قهوه اسپرسو ، انواع قهوه استارباکس ، پکیج های کادوی ولنتاین و آبنبات مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 نسکافه  خرید قهوه دانه ایی  قهوه اسپرسو  قهوه فرانسه چای سبز هانی استار
نسکافه خرید قهوه دانه ایی قهوه اسپرسو قهوه فرانسه چای سبز هانی استار